Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2017

Δεν τα κατάφερε ο Γυμναστικός απέναντι στην Καλλιθέα

Ένα πολύ όμορφο και δυνατό παιχνίδι που εύκολα θα χαρακτηριζόταν ντέρμπι πραγματοποιήθηκε ανάμεσα στον Γυμναστικό και την Καλλιθέα.

Οι δύο ομάδες ήταν ισοδύναμες, με την Καλλιθέα όμως να εκμεταλλεύεται καλύτερα κάποιες ευκαιρίες και να φεύγει με την νίκη στο τσεπάκι από το Ν. Γραμματικός.

Το πρώτο δεκαπεντάλεπτο άνηκε στους παίκτες του Σιτζανάκη αλλά με μια γρήγορη αντεπίθεση και καλή κυκλοφορία της μπάλας οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρύπα στην άμυνα της ομάδας μας και άνοιξαν το σκορ τέσσερα λεπτά πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Ο Ηλίας Κουρκούλης με την αναμνηστική φανέλα που του χάρισαν οι συμπαίκτες του.
Στην επανάληψη η Καλλιθέα ήταν καλύτερη και το έδειξε σημειώνοντας δύο γκολ με τον ΓΣΣ να καταφέρνει να μειώσει σε 1-3.

Λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα οι γηπεδούχοι το πίστεψαν και μειώνοντας σε 2-3 κυνήγησαν το σκορ στο τελευταίο λεπτό στο οποίο όμως αντί για το 3-3 έγινε το 2-4 από την πλευρά των αντιπάλων όπου ήταν και το τελικό σκορ.

*Να σημειωθεί πως πριν τον αγώνα ο Γυμναστικός Σύλλογος Σαλαμίνας χάρισε μία φανέλα με τις υπογραφές όλων των παικτών στον συμπαίκτη τους και τραυματία Ηλία Κουρκούλη όπου θα απουσιάσει για τουλάχιστον 2 μήνες από τα γήπεδα.