Κυριακή 7 Μαΐου 2017

Με νίκη 1-0 έκλεισε το πρωτάθλημα η ΑΕ Σαλαμίνας

Το τελευταίο παιχνίδι της έδωσε η ΑΕ Σαλαμίνας σήμερα απέναντι στην φιλοξενούμενη ομάδα του Πυθαγόρα.

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν όμορφο ποδόσφαιρο αλλά ο δυνατός αέρας δεν τους άφησε. Έτσι ο αγώνας μετατράπηκε περισσότερο σε παιχνίδι επαφής με το πρώτο ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Στην επανάληψη η ΑΕ Σαλαμίνας πίεσε και είχε τον έλεγχο καθ’ όλη την διάρκεια του ματς με αποτέλεσμα στο 80’ να πετύχει και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με τον Πούτο μετά από ολιγωρία της άμυνας των αντιπάλων.

Τελικό σκορ λοιπόν 1-0 υπέρ των γηπεδούχων οι οποίοι μάλιστα αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 60’ μετά από αποβολή του Τζανάκου με δεύτερη κίτρινη.