Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου για ΑΕ Σαλαμίνας, Σαλαμινομάχους και Αμπελακιακό

ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ : 3-0

Νίκη και βαθμολογική ανάσα πήρε η ΑΕ Σαλαμίνας που υποδέχθηκε τους Λέοντες Καμινίων. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και με παίζοντας αποτελεσματικό ποδόσφαιρο πήρε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ- ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ : 1-2

Το πάλεψαν οι Σαλαμινομάχοι αλλά δεν κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση της ΑΕ Μαύρος Αετός- Ολυμπιάδα που μπόρεσε να πάρει τελικά την νίκη με 1-2 και να είναι αυτή που στο τέλος του αγώνα πανηγύρισε την νίκη.

ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ : 4-0

Βαριά ήττα δέχθηκε ο Αμπελακιακός στο σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι του Σαββάτου στην έδρα του ΑΕ Χαραυγή Αστέρας. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί και με καθαρό μυαλό καθάρισαν γρήγορα το παιχνίδι με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στην επανάληψη. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να πέσουν κι’ άλλο στον βαθμολογικό πίνακα μετά και από αυτή την συνεχόμενη ήττα.