Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017

Ναι...κάνει και ανατροπές αυτή η ομάδα, Αίαντας Σαλαμίνας

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα ο Αίαντας Σαλαμίνας αντιμετώπισε την φιλοξενούμενη ομάδα  του Αστέρα Κερατσινίου με σκοπό όπως και σε κάθε ματς μόνο και μόνο την νίκη.

Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε πολύ καλά και βρέθηκε στα αποδυτήρια με σκορ ημιχρόνου 0-1 κάτι που σίγουρα δεν ήταν ότι καλύτερο για την ψυχολογία των παικτών.

Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Στάθη Φουρίκη έδειξαν ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο σκοράροντας και ισοφαρίζοντας με πέναλτι του Χανιώτη στο 68’ και κεφαλιά του Παπαμιχαήλ στο 80’ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2-1 υπέρ του Άγιαξ.

Αυτή η νίκη να τονίσουμε ήταν μια από τις πιο σημαντικές αφού με αυτόν τον τρόπο ο Αίαντας παραμένει στο κυνήγι της 2ης θέσης και απέφυγε τους μπελάδες που θα τον έφερναν 5ο στο ενδεχόμενο μιας ήττας.