Δευτέρα 17 Οκτωβρίου 2016

Πλήρωσε την αναποτελεσματικότητα του ο Γυμναστικός

Σε ένα μίνι ντέρμπι απέναντι στο Νέο Ικόνιο βρέθηκε αντιμέτωπος ο Γ.Σ Σαλαμίνας. Οι παίκτες της ομάδας βρέθηκαν να χάνουν με 3-0 στο πρώτο 10λεπτο και αν και είχαν ευκαιρίες δεν κατάφεραν να μειώσουν, πηγαίνοντας με το εις βάρος τους σκορ στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο 20λεπτο του παιχνιδιού η διαφορά υπέρ των γηπεδούχων αυξήθηκε σε 5-1 με πρωταγωνιστή τον αρχηγό τους Πέτρο Κατεβιτσιάν, ο οποίος έπαιξε τον ρόλο του πλέι μέικερ και πήρε την ομάδα του από το χέρι οδηγώντας την στην νίκη.

Με συνεχείς αλλαγές ο Γυμναστικός πίεσε και μείωσε σε 6-3 χωρίς όμως να καταφέρει να κάνει την υπέρβαση αφού ο Κατεβιτσιάν ήταν πάντα εκεί που το Ικόνιο τον χρειαζόταν, στερώντας έτσι το θετικό αποτέλεσμα υπέρ μας. Τελικό σκορ 7-4.

Έπαιξαν οι: Σίμου, Δωντάς, Κρουστάλλης, Παπαμιχαήλ, Μπουρνέλος, Ελευσινιώτης, Κουρκούλης, Τσαμπάζης, Φουρίκης, Μπάγιος, Φαρμακόρης, Σταφσουλάι, Τσικλιλάρος και Λολίτσας.

Προπονητής: Θρασύβουλος Μπάγιος