Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου 2016

Θετικό τεστ για τον Αίαντα

Με νίκη και μία πολύ καλή εμφάνιση, "σφράγισε" το δεύτερο φιλικό του παιχνίδι ο Αίαντας Σαλαμίνας, κόντρα στην Χρυσούπολη Περιστερίου εκτός έδρας, με 2-0. Η ομάδα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 12ο λεπτό με τον Γαβριλάκη, έπειτα από πολύ όμορφη ομαδική προσπάθεια, ενώ λίγα λεπτά αργότερα μετά από κλέψιμο του Τριανταφύλλου στον χώρο του κέντρου, ο Χρόνης διπλασίασε τα τέρματα για τον Αίαντα, με όμορφο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο δοκιμάστηκαν περισσότεροι παίκτες κυρίως νεοαποκτηθέντες οι οποίοι έδειξαν πολύ θετικά στοιχεία.

Για τον Αίαντα αγωνίστηκαν οι: Βασιλειάδης, Γκαγκαλής, Σταυράτης, Κυριακός, Κωνσταντινίδης, Καλογήρου, Τριανταφύλλου, Χρόνης, Γαβριλάκης, Φραγκής, Σαχινίδης, Παπαμιχαήλ, Τούτσης, Τσούτσουρας, Κούκης, Θανόπουλος, Τσιγαράς, Ζερβός, Αμπατζίδης

*Επόμενο φιλικό τεστ για τον Αίαντα, την προσεχή Τετάρτη 7 Σεπτεμβρίου κόντρα στην Νέα Πέραμο.