Σάββατο, 18 Νοεμβρίου 2017

Tο πρόγραμμα των αγώνων Προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Πειραιά 2017-2018 της 22.11.2017 & 6.12.2017



       ΚΥΠΕΛΛΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ  22.11.2017
ΓΗΠ. Π.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ
15.00
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔ.
ΓΗΠ.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
15.00
ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ  ΚΟΡΥΔ. – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ
ΓΗΠ.ΔΗΜ.ΡΕΝΤΗ
15.00
ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ  6.12.2017*
ΓΗΠ. «ΓΡ.ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ»
15.00
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
 
*Κατόπιν κοινού αιτήματος των δύο σωματείων που αποδέχθηκε η Επιτροπή Στατιστικής, Ανάπτυξης & Κυπέλλου ο αγώνας ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – Α.Ε. ΜΟΣΧΑΤΟΥ, θα διεξαχθεί την Τετάρτη  6/12/2017 και ώρα 15:00 στο γήπεδο «Γρ. Λαμπράκης».

Πέμπτη, 16 Νοεμβρίου 2017

Γυμναστικός vs Παναθηναϊκός....και μετράμε αντίστροφα!



Μεγάλο ματς αναμένεται σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο του Ν. Γραμματικός. 
Ο Γυμναστικός υποδέχεται τον πρωτοπόρο και φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος Παναθηναϊκό με σκοπό και στόχο να καταφέρει να σταματήσει το σερί των φιλοξενούμενων.

Η ομάδα μας μπορεί να είναι αουτσάιντερ στο σημερινό παιχνίδι αλλά οι μέχρι τώρα φετινές εμφανίσεις της αποδεικνύουν πως μπορεί να σταθεί επάξια στον αγωνιστικό χώρο και να κάνει την έκπληξη. 


Ραντεβού λοιπόν στις 21:30 στο γήπεδο για να υποστηρίξουμε τους παίκτες μας!

Τετάρτη, 15 Νοεμβρίου 2017

Ποινές Ποδοσφαιριστών



Η Πειθαρχική Επιτροπή της  Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ αφού έλαβε υπόψη της τις  σχετικές διατάξεις του άρθρου 10 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο., καθώς επίσης τα Φύλλα Αγώνων Πρωταθλήματος της 11 & 12.11.2017, διοργάνωσης της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ, επιβάλλει ποινές σε ποδοσφαιριστές σωματείων ως εξής:



ΜΕΝΤΑΛΙΑΣ Φ.  ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 13.11.2017.
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Γ.  ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 13.11.2017.
ΜΠΟΥΤΣΗΣ Σ.  ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 12.11.2017.
ΚΟΥΤΣΟΥΝΑΜΕΝΤΟΣ Α. ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 13.11.2017.
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Α.  ΗΦΑΙΣΤΟΣ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 13.11.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€
ΓΚΛΕΖΑΚΟΣ Σ-Ε  ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 12.11.2017.
ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ Π.  ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ  ΔΥΟ (2) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 13.11.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 20€
ΦΡΙΝΤΖΑΛΑΣ Π. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 13.11.2017.
ΚΑΡΑΚΑΣΟΓΛΟΥ Π. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡ. ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ. ΑΠΟ 13.11.2017 ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΠΟΙΝΗ 10€
ΝΑΝΟΣ Χ.  ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 12.11.2017.
ΓΡΙΜΠΙΛΑΣ Π. ΠΗΓΑΣΟΣ  ΜΙΑ (1) ΑΓ.ΗΜ.(Κ) ΑΠΟ 13.11.2017.


ΑΥΡΙΟ Η ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ ΤΗΣ Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ



Αύριο όλοι δίνουμε λίγες σταγόνες αίμα


Η Ε.Ε. της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ υπενθυμίζει σε όλους το καθήκον που έχουμε ώστε να συνεισφέρουμε στην αυριανή αιμοδοσία που θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της Ένωσης τις ώρες 15.00 έως και 19.30.

Προσφέροντας λίγες σταγόνες αίματος, προσφέρουμε στον συνάνθρωπό μας ,στον ίδιο μας τον εαυτό και παράλληλα στηρίζουμε την τράπεζα αίματος της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ που  κάλυψε σημαντικές ανάγκες την χρονιά που πέρασε.

Κυριακή, 12 Νοεμβρίου 2017

Θέρισαν οι Σαλαμινομάχοι τον Αργοναύτη



Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι εξελίχθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Σαλαμινομάχων και Αργοναύτη. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 20ο λεπτό από εκτέλεση κόρνερ και επιτυχημένη κεφαλιά, με τον αγώνα όμως να είναι ακόμη στην αρχή. 

Ο Κώστας Μιχαλάκης πέρασε για πρώτη φορά φέτος τον Λεκάκη στο 30’ στην θέση του Σούλτου και εκείνος φρόντισε να τον δικαιώσει και με το παραπάνω. Αρχικά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μονιός έφερε το ματς στα ίσια με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες. 

Επιστροφή στις νίκες για τον Αίαντα



Την Ελλάς Ποντίων φιλοξένησε σήμερα το μεσημέρι ο Αίαντας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.

Οι δύο ομάδες ήταν αποφασισμένες για την νίκη αλλά από την αρχή μέχρι το τέλος οι γηπεδούχοι ήταν το αφεντικό στο γήπεδο.

Με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν με αντεπιθέσεις να χτυπήσουν την αντίπαλη άμυνα το ματς είχε μεταφερθεί στο μισό  του αγωνιστικού χώρου με τους παίκτες του Βουτσινά να προσπαθούν να αξιοποιήσουν σωστά τις ευκαιρίες που δημιουργούσαν.

Πέμπτη, 9 Νοεμβρίου 2017

Η κλήρωση της Προημιτελικής Φάσης του Κυπέλλου



Πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα στο αμφιθέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου του Δήμου Μοσχάτου- Ταύρου η κλήρωση της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Πειραιά περιόδου 2017-2018. Τα ζευγάρια που προέκυψαν είναι τα εξής:

  1. ΙΩΝΙΚΟΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
  2. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
  3. ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ
  4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΚΑΡΑΒΑΣ

*Οι αγώνες  είναι διπλοί και προγραμματισμένοι να διεξαχθούν  τις Τετάρτες  22.11.2017 & 6.12.2017.

Η Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ ενημερώνει



Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα  6/11/ 2017 η προγραμματισμένη συνάντηση της Ε.Ε. της Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ με μέλη της διοίκησης  της Οδηγήτριας την οποία εκπροσώπησαν οι κ.κ. Μιχάλης Μιχαλολιάκος, Τάκης Ζερβακάκης.
Έγινε συζήτηση εφ΄ όλης της ύλης κι ασφαλώς συζητήθηκε το θέμα της μη συμμετοχής του σωματείου στο Πρωτάθλημα.


Οι της Οδηγήτριας στάθηκαν κυρίως στο θέμα της διαιτησίας της περασμένης σεζόν, τονίσθηκε ότι φέτος ο σύλλογος στηρίζει την προσπάθεια ανάπτυξης των ακαδημιών, ενώ αναμένεται να επανέλθει  την νέα χρονιά  δριμύτερος.
Από την Ε.Ε. της  Ε.Π.Σ.Π. το παρόν έδωσαν οι κ.κ. Ι. Σπάθας, Ι. Σταματάτος, Λ. Κανδύλης, Ι. Ποντίκης.

Τρίτη, 7 Νοεμβρίου 2017

Την Πέμπτη στο Μοσχάτο η κλήρωση του Κυπέλλου



Την Πέμπτη 9/11/2017 και ώρα 18.00 στο Αμφιθέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου Μοσχάτου – Ταύρου ( Οδός Σολωμού & Κωνσταντινουπόλεως) θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση της Προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Πειραιά.
Ως γνωστόν οι αγώνες της Προημιτελικής φάσης είναι διπλοί.


Διασυλλογικός Αγώνας «ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ 2017»



Ο Ν.Ο.Β.Σ. το διήμερο 4 & 5 Νοεμβρίου 2017 διοργάνωσε τον Διασυλλογικό Αγώνα «ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ 2017.  O κόλπος της Σαλαμίνας γέμισε από τα 100 περίπου σκάφη OPTIMIST και LASER που συμμετείχαν στον αγώνα. To διήμερο έγιναν 6 ιστιοδρομίες με υψηλό θέαμα και ανταγωνισμό. Οι φυσικές κερκίδες που περικλείουν τον κόλπο της Σαλαμίνας έδωσαν την ευκαιρία στους γονείς που συνόδευαν τους αθλητές να παρακολουθήσουν το θέαμα. 



Για μία ακόμη χρονία μας τίμησαν με την παρουσία τους οι αθλητές από τους παρακάτω ομίλους : 

1) Ν.Ο.ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2) Ν.Ο.ΠΑΡΟΥ
3) Ν.Ο.ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ
4) Ν.Ο.ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ ΣΠΑΤΩΝ
5) Ν.Ο.ΑΛΕΠΟΧΩΡΙΟΥ
6) Ν.Ο.ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
7) ΟΣΦΠ
                8) Σ.Ε.Α.Ν.Α.Δ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 
            9) Ν.Ο.ΣΕΛΗΝΙΩΝ

Η διοργάνωση του αγώνα στέφθηκε από απόλυτη επιτυχία και όλοι οι εμπλεκόμενοι    έδωσαν τα εύσημα στον Ν.Ο.Β.Σ. Να τονίσουμε ότι στον αγώνα παραβρέθηκε στις απονομές ο πεντάκις παγκόσμιος πρωταθλητής Αντώνης Μπουγιούρης και επίσης στην κατηγορία OPTIMIST αγωνίστηκε ο Δέδες Ντετόπουλος Ιάκωβος, ο οποίος έχει κατακτήσει το 2017 την 3η θέση στο Πανευρωπαικό Πρωτάθημα OPTIMIST και την 2η θέση στο Βαλκανικο Πρωτάθλημα OPTIMIST.

Το πρόγραμμα των αγώνων Πρωταθλήματος της 11&12.11.2017



ΣΑΒΒΑΤΟ  11.11.2017

ΓΗΠ.Π.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ
15.15
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡ.
ΓΗΠ.ΜΟΣΧΑΤΟΥ
15.15
ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΑΟ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΗΠ.ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
15.00
ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ
ΓΗΠ.ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ)
15.15
ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧ.
ΓΗΠ.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
15.00
ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔ. – ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ
ΓΗΠ. ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ
15.15
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡ. – ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ
ΓΗΠ. ΔΗΜ.ΡΕΝΤΗ
15.15
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. – ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ
ΓΗΠ.ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ
15.00
ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ
ΓΗΠ.ΝΙΚΑΙΑΣ
15.00
ΦΙΛΑΘΛΟΙ – ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ

Κλήσεις Μικτών Ε.Π.Σ.Πειραιά για αγώνες με Ε.Π.Σ. ΑΘΗΝΩΝ




Από τον προπονητή της Μικτής Παίδων Πειραιά κ. Θεολόγο Ρενιέρη και τους συνεργάτες του, κ.Αδάμο, κ.Πατινιώτη και κ.Βλαχογιάννη καλούνται την Τετάρτη 8-11-2017 οι παρακάτω αθλητές να βρίσκονται στο γήπεδο Σιταποθηκών για τον αγώνα Παίδων Ε.Π.Σ.Πειραιά – Ε.Π.Σ. Αθηνών  στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων της Ε.Π.Ο.: (Συγκέντρωση στα αποδυτήρια ώρα 11:45 – Ώρα έναρξης αγώνα 13:00)

Α/Α
ΕΠΩΝΥΜΟ
ΟΝΟΜΑ
ΟΜΑΔΑ
1
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΠΕΙΡΑΙΑ
2
ΔΑΛΛΑΣ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ
3
ΔΗΜΟΥ
ΧΡΗΣΤΟΣ
ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ
4
ΚΑΖΑΝΤΖΗΣ
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΜΟΣΧΑΤΟΥ
5
ΚΑΛΥΚΑΣ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΑΕΤΟΣ  ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
6
ΛΑΒΟΥΤΑΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΑΕΤΟΣ  ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
7
ΜΑΛΛΟΥΧΟΣ
ΜΙΧΑΗΛ
ΑΜΦΙΑΛΗ
8
ΜΠΟΛΗΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΠΕΙΡΑΙΑ
9
ΜΠΟΥΡΔΟΣ
ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΑΜΦΙΑΛΗ
10
ΠΑΝΕΤΑΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΑΕΤΟΣ  ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
11
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΑΜΦΙΑΛΗ
12
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΚΥΠΡΟΣ  ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
13
ΡΕΤΣΟΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   ΠΕΙΡΑΙΑ
14
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΧΡΗΣΤΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   ΠΕΙΡΑΙΑ
15
ΣΤΕΛΛΟΣ
ΖΗΣΗΣ
EΘΝΙΚΟΣ  ΠΕΙΡΑΙΑ
16
ΤΣΟΡΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ
ΜΑΡΙΟΣ
ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
17
ΧΑΝΑΒΕΡΗΣ-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ
ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
ΚΥΠΡΟΣ  ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
18
ΧΙΩΤΗΣ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΚΥΠΡΟΣ  ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ